Moje osiedle, mój blok, moje mieszkanie. Odnowiciela 5

forum o miejscu w którym mieszkam

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-05-23 11:32:44

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
WindowsFirefox 53.0

Zarządzanie?

Mam wrażenie  ze Zarządca naszego budynku delikatnie mówiąc ignoruje nas i nasze uwagi, wg mnie nie robi nic. Była mowa o trawniku, rośnie gąszcz który już jest nie do opanowania. Po skoszeniu zostanie pobojowisko. Zarządca stwierdził iż antena nie była robiona bo czekano na lepszą pogodę, a teraz na co czeka? Na to żeby się popsuła? A ławka (o której nawet nie wiedziałem). Każdy pracodawca zwolniłby (bardo delikatnie ujmując) takiego pracownika, który nic nie potrafi albo nie chce mu się robić. A tak prawdę mówiąc to MY płacimy za to pożal się boże "zarządzanie". Wielką mamy cierpliwość ale moja już się powoli kończy, naiwnie myślałem że po ostatnich mailach do Pana S. coś się zmieni, ale prócz zamontowania stopek po roku od awarii w drzwiach - nic. Cdn....

Offline

#2 2017-05-23 12:35:51

Gary
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-23
Liczba postów: 1
AndroidChrome 51.0.2704.106

Odp: Zarządzanie?

A może to najwyższy czas na zmianę Zarządcy??????!!!!!!!  jak to uczynili mieszkańcy bloku nr 2 czyli ul. Zielona 76A. Na wszystko trzeba czekać kilka miesięcy (przykład stopek do drzwi) itp. Zaraz się odezwie Pan Sienkiewicz jak to krzywdzące są nasze opinie na jego temat. Pan nic nie robi, może to wina że zbyt wiele bloków które ma Pan na głowie.???? . Czasy komuny się skończyły!!!  teraz Sprzedawca jest dla klienta a nie odwrotnie o czym chyba Pan zapomina. Wielu z nas odnosi wrażenie że pan robi wielka łaskę będąc naszym zarządcą. W innych wspólnotach o wiele wiele szybsza jest reakcja na zwykłe naprawy... 2.5 roku współpracy z Pana firmą pokazało że na rynku zarządców są lepiej wyspecjalizowane firmy. Pozdrawiam mieszkańców Odnowiciela 5.

Offline

#3 2017-05-25 19:13:47

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
Windows 7Chrome 58.0.3029.110

Odp: Zarządzanie?

W innych wspólnotach wszystko pokoszone,zadbane. Tylko u nas taki widok:

DSC_0933.jpeg

Offline

#4 2017-05-26 10:58:46

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
WindowsFirefox 53.0

Odp: Zarządzanie?

Gary napisał/a:

A może to najwyższy czas na zmianę Zarządcy??????!!!!!!!  jak to uczynili mieszkańcy bloku nr 2 czyli ul. Zielona 76A. Na wszystko trzeba czekać kilka miesięcy (przykład stopek do drzwi) itp. Zaraz się odezwie Pan Sienkiewicz jak to krzywdzące są nasze opinie na jego temat. Pan nic nie robi, może to wina że zbyt wiele bloków które ma Pan na głowie.???? . Czasy komuny się skończyły!!!  teraz Sprzedawca jest dla klienta a nie odwrotnie o czym chyba Pan zapomina. Wielu z nas odnosi wrażenie że pan robi wielka łaskę będąc naszym zarządcą. W innych wspólnotach o wiele wiele szybsza jest reakcja na zwykłe naprawy... 2.5 roku współpracy z Pana firmą pokazało że na rynku zarządców są lepiej wyspecjalizowane firmy. Pozdrawiam mieszkańców Odnowiciela 5.

Coś czuję że to chyba nieuniknione.

Offline

#5 2017-05-26 12:05:58

kayzer
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 9
Windows 8.1Firefox 53.0

Odp: Zarządzanie?

Jestem ZA  [dblpt]D

Offline

#6 2017-07-04 15:19:59

Nanga
Użytkownik
Dołączył: 2017-07-04
Liczba postów: 1
MacintoshSafari 602.1

Odp: Zarządzanie?

Jeżeli mamy zmienić zarządcę, to chyba należałoby podjąć już odpowiednie kroki. Nie orientuję się dokładnie jakie terminy nas zobowiązują, lecz proponowałbym aby to sprawdzić, aby nie okazało się, że wypowiedzenie do Pana Sienkiewicza dotarło zbyt późno, a kolejny rok pod takim zarządzaniem nie oznacza nic nowego. Proszę zwrócić uwagę również na to, w jak krótkim czasie sytuacja w bloku obok nas po takiej właśnie zmianie się rozwija.
Czy zakup kilku drzewek i krzaczków, to taka skomplikowana sprawa, a jak może umilić przebywanie wokół naszego bloku? Powinnismy brać przykład z innych, to nasza wspólna przyszłość. Czekam na reakcje i opinie dot. zmiany zarządcy jak najszybciej.

Offline

#7 2017-07-07 12:29:48

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Chrome 59.0.3071.115

Odp: Zarządzanie?

Co trzeba zrobić aby zwołać zebranie odwołujące zarządcę:
- złożyć wniosek podpisany przez właścicieli posiadających 10 proc. udziałów
- zaznaczyć w nim dokładny termin i godzinę spotkania, by zarządca nie odwlekał spotkania w czasie
- dołączyć projekt uchwały zmieniającej zarządcę i krótki porządek obrad (wybranie przewodniczącego zebrania, dyskusja nad uchwałą o odwołaniu zarządcy, głosowanie uchwały o odwołaniu zarządcy)
- w terminie nie późniejszym niż siedem dni przed zebraniem poinformować o nim wszystkich współwłaścicieli - zaprosić na spotkanie notariusza, który poświadczy odwołanie zarządcy.

Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/archiwum/art/5361846 … ,id,t.html

Wynika z tego że można zarządcę odwołać w każdej chwili, tylko trzeba spełnić powyższe warunki. Niby proste ale nie do końca. Trochę zawiłości prawnych jest. Należałoby skontaktować się z członkami zarządu wspólnoty z bloku naprzeciw i dowiedzieć się co nieco. Mi osobiście sam Pan S. nie przeszkadza, ale przeszkadza mi to że nic nie robi, wprowadza w błąd i wciska ciemnotę. Nie podoba mi się to że trzeba było zrobić "dym" by rzeczy które od roku były zgłaszane - zrobiono. Na pewno jestem za poznaniem opinii właścicieli mieszkań i zwołaniem nadzwyczajnego zebrania wspólnoty, niech mieszkańcy się wypowiedzą i ewentualnie można przygotować dokumenty do odwołania, albo Pan S. udowodni że jest w stanie zając się wspólnotą albo będzie odwołany. Pytanie tylko kto się tym zajmie, bo my tu gadu gadu a ktoś musiałby się wziąć za robotę. Może trzeba by było zebrać się gdziekolwiek (może być i w knajpie) i podjąć pierwsze kroki. Kto chce niech wyśle mi na prywatnej wiadomości nr telefonu i wtedy się dogadamy, bo na samym forum dużo nie wskóramy.

Offline

#8 2017-08-20 23:25:57

Anakena
Użytkownik
Dołączył: 2017-08-20
Liczba postów: 1
MacintoshSafari 602.1

Odp: Zarządzanie?

Witam
Jestem jak najbardziej za tym, aby założyć drzwi przy naszym smietniku.
Dziwiłam się dotąd, ze jeszcze ich nie ma i nawet nikomu to nie przeszkadza.
Każdy może tam wejść i robić co mu się podoba ( od hałasu zaczynajac,
na bałaganie kończąc ).
Zmiana zarządcy tez mi odpowiada, skoro ze strony p.Sienkiewicza
nie widzę żadnych propozycji, ani chęci zaopiekowania się naszym blokiem
i otoczeniem na poważnie. Mam wrażenie, ze również mu na nas nie zależy,
gdyż sam powinien podpowiadać nam na czym powinnismy się skupić
( chociażby sprawa tych drzwi ).
Rozumiem, ze większość z nas zajętych jest na codzień praca lub ma
inne ciekawsze rzeczy do zrobienia i nie ma ochoty się tym zajmować,
ale chyba właśnie po to powinien być zarządca aby to ogarniać i nas o tym
informować. Przecież dostaje za to nasze pieniądze.
Proponuję w końcu coś z tym zrobić.
Myśle, ze nasze wspólne spotkanie i rozmowa powinna nastąpić jak najszybciej.
Pozdrawiam

Offline

#9 2017-08-23 08:15:35

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Firefox 54.0

Odp: Zarządzanie?

zarządca napisał mi ze wspólnota naprzeciwko nas zapłaciła 1700 zł (za bramkę w śmietniku) i jako administracja nie mogą wydać takiej kwoty bez uzgodnienia z wszystkimi właścicielami.
więc odpisałem:
"Nie musimy płacić tyle co inni, taką furtkę można znaleźć już za 300-400 zł. Czy to jakiś wielki  problem? Każda propozycja/uwaga wiąże się z jakimś oporem. Jeśli trzeba zgody mieszkańców to proszę podpowiedzieć, mam napisać wniosek i pozbierać podpisy? Jeśli tak to proszę mi odpowiedzieć jak tą sprawę załatwić i wezmę się za to sam"
ale nie otrzymałem odpowiedzi

Offline

#10 2018-04-07 23:58:11

wert
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-06
Liczba postów: 2
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Zarządzanie?

Kolejne zebranie się odbyło, bo musiało (tak przewiduje ustawa o własności lokali). I na tym można  byłoby zakończyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Scenariusz powtórzony z poprzednich lat!

Tradycyjnie "Samozwańczy" Zarządca zlekceważył wszystkie sprawy mieszkańców (chociaż tym razem zauważyłem, że Zarządca przeżył chwile strachu, odczuł ogromne niezadowolenie obecnych  na spotkaniu członków wspólnoty. Mimo, że próbował jednym uchem wysłuchać krytyki mieszkańców, to i tak na żadne z pytań nie udzielił konkretnej odpowiedzi, jak zwykle był nie przygotowany.. Kolejny raz udowodnił, że nie interesują go sprawy mieszkańców. Jasno było widać , że ma jeden cel, przegłosowanie uchwały o przyjęciu sprawozdania oraz udzieleniu absolutorium dla Zarządu (Swojego dwuosobowego Zarządu), oraz po cichu przeforsowanie podwyżki dla siebie (pytam za co?, co zrobił dla wspólnoty ?, nawet nie chciało mu się uzasadniać celu podwyżki, ale chyba skutecznie wymanipulował wielu mieszkańców).
Ogromnie zdziwiłem się (zapewne nie tylko ja), gdy otrzymałem informację o uchwałach które to przegłosowali "za" mieszkańcy wspólnoty:
1) przyjęcie sprawozdania finansowego zarządu za 2017r., oraz udzielenie absolutorium Zarządowi,
2) uzupełnienie składu Zarządu (popieram),
3) ustalenie zaliczki na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną (podwyżka dla Zarządcy) - ABSURD - o co tu chodzi, ludzie są niezadowoleni a głosują za! (a może głosowali przeciw?..i...?),
4) ustalenie zaliczki na fundusz remontowy.
A sprawy mieszkańców - CISZA!!!

Zastanawiam się , jak długo jeszcze będzie trwał przygoda Zarządcy S. ze Wspólnotą Odnowiciela 5.
Zastanawia mnie również bierność "dwuosobowego zarządu", który zamiast reprezentować sprawy mieszkańców to reprezentuje zarządcę.
Mam wrażenie  ze Zarządca naszego budynku delikatnie mówiąc ignoruje nas i nasze uwagi.

Offline

#11 2018-04-11 10:46:14

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Zarządzanie?

Czas chyba zrobić poruszenie i wziąć sprawy w swoje ręce, ja myślę że trzeba by było porozmawiać ze wspólnotą gdzie odwołano zarządcę (chociażby tej z naprzeciwka którzy odwołali naszego) i pozyskać informacje jak to skutecznie zrobić a nawet skontaktować się z konkurencyjną firmą zarządzającą - myślę że pomogą. Ale na początku musimy wiedzieć czy większość właścicieli lokali chce odwołania zarządcy.

Offline

#12 2018-04-11 15:48:34

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 65.0.3325.181

Odp: Zarządzanie?

Blokami Odnowiciela 8 i 10 zarządza firma Dan- Mir mieszcząca się na ulicy Zielonej 72. Dwa razy miałem okazję być u nich na zebraniach. Atmosfera na zebraniach bardzo dobra, zaangażowanie zarządcy pozytywne. Frekwencja na zebraniach nieduża, domyślam 9się z powodu braku większych problemów.
Blok C2 prawdopodobnie obsługuje firma Actum z Gdańska, maja siedzibę na ul. Niepodległości.
Myślę że z poparciem przy zmianie zarządcy nie będzie problemu, każdy z mieszkańców jest świadomy co u nas się dzieje. Wystarczy przejść się i wizualnie porównać bloki sąsiednie.

Blok C2 tam jest pięknie, śliczne śmietniki przy klatkach, dystanse przy krawężnikach, drzewka nasadzone, ogrodzone od zwierząt, trawniczek w sezonie zadbany. Miałem okazję rozmawiać z mieszkańcem to się dziwił czemu jeszcze nie zmieniliśmy zarządcy.
A u nas KOMUNA - ohydne plastikowe, pomarańczowe kosze - zero estetyki, i tak dalej.

Macie moje poparcie

A jeszcze w sprawie wyceny czujników ruchu na klatkach na kwotę 3000zł to w blokach 8 i 10  taka wycena szacowana była (dokładnie nie pamiętam) na kwoty rzędu 1600 - 1800zł od bloku

Offline

#13 2018-04-13 22:56:53

ZibiZa
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-13
Liczba postów: 2
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Zarządzanie?

Kolejne spotkanie wspólnoty za nami!!!
Tradycyjnie Zarządca S. nie przygotowany! Zarząd siedzi obok cicho, nie ma zastrzeżeń do pracy zarządcy (choć ten nic nie robi w sprawach mieszkańców). A przecież to Zarząd nas reprezentuje i powinien pilnować naszych spraw!
Na spotkaniu żadnych sprawozdań (oprócz finansowego bez uzasadnienia), brak projektów uchwał. Mieszkańcy maja wiele pytań, zastrzeżeń, propozycji - a Zarządca ma to wszystko w ....,  Zarząd chyba też. To cały obraz działań naszego Zarządcy i Zarządu.
O co tutaj chodzi?
W tygodniu po spotkaniu sprawozdawczym spotykam Zarządce na klatce, który "na własna rękę" zbiera podpisy pod uchwałami  - "jego uchwałami"  bez porozumienia z Zarządem (przy okazji wciska "kity" mieszkańcom oraz opowiada jaki to On jest pracowity).
Efekt końcowy -  podwyżka dla Zarządcy, a sprawy mieszkańców nadal niezałatwione!!!
Zastanawiam się czy sprawy wspólnoty są mieszkańcom obojętne i poczekamy do kolejnego zebrania sprawozdawczego i kolejnej podwyżki dla Zarządcy?
Myślę, że czas najwyższy zorganizować spotkanie mieszkańców i zadecydować o sprawach Wspólnoty - i to jak najszybciej!!!
Mamy lokal, - wystarczy tylko trochę chęci i czasu  [dblpt])

Offline

#14 2018-05-17 20:48:21

ZibiZa
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-13
Liczba postów: 2
Windows 7Firefox 60.0

Odp: Zarządzanie?

Po ostatnim spotkaniu mieszkańców wspólnoty wystosowano do zarządcy emaila dotyczącego natychmiastowego wyjaśnienia spraw zgłaszanych przez mieszkańców oraz wykonania czynności naprawczych. Czy wiadomo jak zarządca się ustosunkował do uwag mieszkańców? Czy tradycyjnie olał sprawę ?!!! Czy zarządca w ogóle interesuje się sprawami wspólnoty???

Offline

#15 2018-05-18 08:52:21

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 66.0.3359.139

Odp: Zarządzanie?

ZibiZa napisał/a:

Po ostatnim spotkaniu mieszkańców wspólnoty wystosowano do zarządcy emaila dotyczącego natychmiastowego wyjaśnienia spraw zgłaszanych przez mieszkańców oraz wykonania czynności naprawczych. Czy wiadomo jak zarządca się ustosunkował do uwag mieszkańców? Czy tradycyjnie olał sprawę ?!!! Czy zarządca w ogóle interesuje się sprawami wspólnoty???


Witam, a Pan nie jest w zarządzie? Bo login pokrywa się z imieniem nowego Członka Zarządu.

Od siebie dodam, że brakuje miejsc parkingowych. Warto poprosić Pana Sienkiewicza aby postawił tabliczki informujące iż jest to teren i parking tylko dla mieszkańców naszej wspólnoty. Osoby z sąsiedniego bloku blokują nasze miejsca, być może nie wiedzą o tym że to nasz parking.

Offline

#16 2018-05-19 10:27:53

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Chrome 63.0.3230.0

Odp: Zarządzanie?

akurat taka jest prawda że nie mamy co liczyć na zarządcę, jedyne co możemy zrobić to odwołać go albo mu płacić nadal i robić za niego, smutne ale prawdziwe.

Offline

#17 2018-05-21 08:30:46

kayzer
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 9
Windows 8.1Firefox 59.0

Odp: Zarządzanie?

Wydaje mi się, że tabliczki dot. parkowania nie rozwiążą problemu. Niektóre bloki na naszym osiedlu mają takie tabliczki, a parkujący i tak sobie nic z nich nie robią i parkują gdzie im wygodnie. Tak samo jak ze śmieciami - każdy doskonale wie, gdzie jest jego śmietnik, a do naszego i tak nagminnie podrzucają śmieci, głównie cwaniaki z bloku naprzeciwko. I jeszcze jak się im zwróci uwagę, to można usłyszeć NIE ZAWRACAJ DUPY CZŁOWIEKU. I czego można od takich ludzi wymagać?..... :-/

Ostatnio edytowany przez kayzer (2018-05-21 08:32:40)

Offline

#18 2018-05-22 22:48:46

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 66.0.3359.181

Odp: Zarządzanie?

Nie zgodzę się, możemy wzorem sąsiedniego bloku postawić oznaczenia. Wydać po dwie karty parkingowe na mieszkanie. Kto ma kartę parkuje na miejscach naszej wspólnoty, reszta na parkingu miejskim.




parking.jpg

Offline

#19 2018-05-23 11:38:03

kayzer
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 9
Windows 8.1Firefox 60.0

Odp: Zarządzanie?

A komu będę zgłaszać nieprawidłowe parkowanie? Bo raczej nie Zarządcy, który nic sobie z nas nie robi.... A policja podobno tego typu rzeczami się nie zajmuje.

Offline

#20 2018-06-10 15:17:23

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 67.0.3396.79

Odp: Zarządzanie?

Tabliczki mogły by być elementem informująco-odstraszającym. Wiadomo, nikt nie będzie odholowywał, zakładał blokad, zgłaszał policji itp.

Offline

#21 2018-06-11 08:14:56

kayzer
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 9
Windows 8.1Firefox 60.0

Odp: Zarządzanie?

Czyli tak jak napisałam: Niektóre bloki na naszym osiedlu mają takie tabliczki, a parkujący i tak sobie nic z nich nie robią i parkują gdzie im wygodnie. Zbędny wydatek to jest według mnie, skoro i tak nie będzie jak tego egzekwować.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
junghans-forum - rppiw - windziarze - moneyrpg - boxcraft