Moje osiedle, mój blok, moje mieszkanie. Odnowiciela 5

forum o miejscu w którym mieszkam

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-06-15 23:38:30

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 67.0.3396.87

Zbieranie podpisów do uchwały dot. opłat stałych za C.W

Witam,

Mam uwagę do zbierania podpisów w uchwale, jak w temacie. Panie Zbigniewie nie był Pan w co najmniej 4 mieszkaniach, które są przeciwne tej uchwale.
Ponadto:
Wprowadza Pan mieszkańców w błąd. Z informacji, które otrzymałem twierdzi Pan, że obecnie rozwiązanie jest krzywdzące dla zamożniejszych, którzy mają większe mieszkania. Słuchałem Pana na zebraniu, jak sumował Pan opłatę stałą oraz opłatę zmienną z licznika.

Czy zauważył, Pan że proponowane przez Pana rozwiązanie jest jeszcze bardziej niesprawiedliwe? Bo przy takim rozliczeniu, najdroższą wodę będą miały te osoby, które zużyją najmniejszą jej ilość metrów sześciennych.

Prosty przykład dla rozliczenia 12 m3 w roku(1 metra na miesiąc):

(Opłata stała 205zł + zmienna z licznika 12 x 20zł) /12 = 37,08 zł za jeden metr ciepłej wody

Dla 48 m3 w roku (4 metry na miesiąc):

(Opłata stała 205zł + zmienna z licznika 48 x 20zł) /48 = 24,27 zł za jeden metr ciepłej wody

Bardzo proszę zarząd o dokładne przeanalizowanie i zastanowienie.



Najlepszym rozwiązaniem jest inne całkiem inne rozwiązanie:

Całkowita opłatę stałą z C.W. bloku podzielić przez całkowitą ilość m3 C.W. zużytej przez blok (z licnzika) i wtedy uzyskamy kwotę opł. stałej na jeden metr. Którą dodamy do opł. zmiennej, Wtedy wyjdzie jakaś kwota np 27zł ogólnego kosztu metra ciepłej wody i każdy będzie miał po jednakowej cenie.

Offline

#2 2018-06-17 15:37:58

DJ
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-17
Liczba postów: 1
WindowsInternet Explorer 11.0

Odp: Zbieranie podpisów do uchwały dot. opłat stałych za C.W

Dzień dobry mieszkańcom.W związku z poruszonym tematem zbierania podpisów pod nową uchwałą opłat stałych,chcę przedstawić mój pogląd na sprawę.Forma,sposób rozliczeń stosowany obecnie jest adekwatny do stanu posiadania tj. im większe mieszkanie tym większe opłaty.NIE DOPUSZCZALNE jest swymi opłatami obciążać pozostałych mieszkańców.Jeżeli ktoś posiada mieszkanie 65 m2(lub dwa mieszkania),to chyba stać go na opłacenie.Płacę sam za siebie i nie zamierzam ponosić dodatkowych kosztów.Jeżeli ustawa zostanie "przepchnięta" ,to pozostaje droga prawna.Jeżeli ktoś chce skłócić lokatorów to obrał właściwy kierunek.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Offline

#3 2018-06-17 21:01:27

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 67.0.3396.87

Odp: Zbieranie podpisów do uchwały dot. opłat stałych za C.W

Panie Zbigniewie, dostał się Pan do zarządu i uprawia prywatę. Na uchwale Pana autorstwa według obliczeń zyska Pan 174zł zwrotu rocznego.

Nie po to na Pana głosowałem by działał Pan w interesie swoim i części mieszkańców którzy maja mieszkania od 65 metrów wzwyż. Dla mieszkań 50 metrów ustawa nic nie wnosi, natomiast jest krzywdząca dla mieszkań o mniejszej niż 50m2 powierzchni.

W niedługim czasie każdy z mieszkańców, którzy stracą na tej uchwale zostaną mejlowo poinformowani o ile mniej dostaną zwrotu po Pana zmianach. Każdy z tych mieszkańców będzie przeciwko Panu.

Offline

#4 2018-06-18 12:09:51

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Firefox 60.0

Odp: Zbieranie podpisów do uchwały dot. opłat stałych za C.W

Mam propozycję (w sporze nie będę uczestniczył) ale jestem w zarządzie i mnie to też dotyczy, bo myślę iż po to jesteśmy by działać w imieniu mieszkańców. Spotkajmy się i niech każda strona przedstawi swoje racje, bo patrząc na obliczenia jednej i drugiej strony to są jakieś niejasności, więc trzeba by było zanim uchwała nabierze mocy wyjaśnić sobie to i owo. Proszę o jakiś termin najlepiej wieczorem w dniach od poniedziałku do czwartku, zbierzemy zarząd i porozmawiamy.
Pozdrawiam.

Offline

#5 2018-06-18 22:25:53

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 67.0.3396.87

Odp: Zbieranie podpisów do uchwały dot. opłat stałych za C.W

Dzisiaj rozmawialiśmy z p. Zbyszkiem we trójkę i doszliśmy do porozumienia, iż uchwała (która nabierze mocy) jest potrzebna. Nasze wątpliwości zostały wyjaśnione. Ze swej strony chcę przeprosić za mój wpis, wynikł on z braku dostatecznego doinformowania. W każdym razie spotkanie jest planowane, by każdy zainteresowany mieszkaniec został w tej sprawie doinformowany.
Pozdrawiam

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
spiski - gendarmeriforces - wbijajcie - plrpg - thewitchercraft