Moje osiedle, mój blok, moje mieszkanie. Odnowiciela 5

forum o miejscu w którym mieszkam

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-03-30 10:28:36

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Firefox 59.0

Wózkownia a rower

Na ostatnim zebraniu wspólnoty pojawił się problem rowerowo-wózkowy w pomieszczeniu nazwanym wózkownia. Z dyskusji wyszło że wózkownia jest dla wózków bo wynika to z nazwy. Ja się z tym się nie zgadzam, bo idąc tym tropem piwnica jest dla piwa. Decyzja administracji o usunięciu rowerów jest bezpodstawna. Fakty są raczej inne, we wszystkich blokach w wózkowniach są rowery i nikogo to nie dziwi. Padł argument że nie ma miejsca na wózki - sprawdziłem i miejsca jest dużo a czasem stoi jeden wózek lub wcale. Jeśli stoją wózki na korytarzu to raczej nie z braku miejsca. Każdy ma udział we wspólnocie więc jeśli ktoś ma problem to może wyznaczymy po kawałku dla każdego do zagospodarowania i niech się zmieści na swoim. Nawiasem mówiąc to łatwiej by mi było upchnąć wózek w piwnicy niż rower. Dziwi mnie że ciężko przepchnąć sprawy np ze śmietnikiem a decyzja o wyprowadzce rowerów nastąpiła tak szybko i to bez konsultacji z właścicielami lokali. Taką decyzję należy podjąć uchwałą z większością głosów bo inaczej jest to bezprawne.

Wiadomość dodana po 1 h 28 min 42 s:

20180330_111345.jpeg

20180330_111456.jpeg

Żeby moje słowa nie były bez pokrycia. Zapraszam do wstawiania wózków.

Offline

#2 2018-04-03 12:24:55

kayzer
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 9
Windows 8.1Firefox 59.0

Odp: Wózkownia a rower

Wózkownia
Wielki słownik ortograficzny
wóz•kow•nia -ni, -nię; -ni
Słownik języka polskiego
wózkarnia, wózkownia «pomieszczenie w budynku mieszkalnym do przechowywania wózków dziecięcych, rowerów itp.»


http://sjp.pwn.pl/slowniki/W%C3%B3zkownia.html

Offline

#3 2018-04-04 15:57:41

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 65.0.3325.181

Odp: Wózkownia a rower

Też uważam, że rowery mogą zostać w wózkowni. Jeżeli zabraknie w przyszłości miejsca na wózki dziecięce to będziemy decydować, czy można w tym miejscu przechowywać rowery.

Offline

#4 2018-04-06 14:38:05

wert
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-06
Liczba postów: 2
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Wózkownia a rower

Pomieszczeniami wspólnymi są ( wózkownia, rowerownia, a także pomieszczenie  w klatce nr 1 -  do którego klucze ma tylko zarządca i sprzątaczka) są  po to, żeby ułatwić lokatorom warunki mieszkaniowe.
Każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaczem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych współwłaścicieli.

Sprawa była poruszana na zebraniu, ustalono, że nie ma sensu zabudowa kolejnych pomieszczeń w piwnicy (nawet była taka propozycja "ustawa bez konkretów" -  tzn. tylko lista do głosowania), wiec zaproponowano grzecznościowo ,aby zrobić  miejsce na wózki w pomieszczeniu wspólnym - wózkowni. Faktycznie tam jest dużo miejsca. Myślę ,że osoby które korzystają z wózkowni są w stanie się porozumieć. Z tego co wiem najwięcej wózków jest w klatce nr 3.
Zgadzam się z poprzednikiem, zwróćmy uwagę jednak na ważniejsze rzeczy np.: sprawy przeglądów rocznych (jak to wyglądało do tej pory?, sprawa przeciekającego dachu?) - w przyszłości obciąży to fundusz remontowy bloku.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
lo140 - 3gwiazdki - polskaliganhl - leagueoflegends - emeryturapo40latachpracy