Moje osiedle, mój blok, moje mieszkanie. Odnowiciela 5

forum o miejscu w którym mieszkam

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-03-12 00:03:47

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 64.0.3282.186

Podzielniki ciepła

A propos podzielników ciepła o których co roku wspomina nasz Administrator. W wiadomości email każdy dostał materiały ukazujące zalety.

Polecam obejrzeć również film o ich wadach:

https://www.youtube.com/watch?v=2YzrRzblFVo

Offline

#2 2018-03-14 10:05:51

rubin
Administrator
Dołączył: 2017-04-27
Liczba postów: 15
Windows 7Firefox 58.0

Odp: Podzielniki ciepła

Ja bym nie szedł w podzielniki ciepła. Zawsze jest to samo że jeden będzie ogrzewał innych, bo będzie chciał mieć ciepło w domu, a inni chcąc oszczędzić będą zakręcać kurki. Potem blok niedogrzany szybciej niszczeje, wchodzi wilgoć - grzyb gotowy. Z podzielników cieszą się tylko ci którzy mieszkają pomiędzy innymi lokatorami - nie oszczędzającymi na grzaniu. A jak ogrzewanie jest zryczałtowane, to nikomu nie przyjdzie ochota oszczędzać, a jak będzie za ciepło to zawsze można przykręcić zawór. Poza tym opłaty za ciepło nie są jakoś strasznie wysokie. Myślałem że kwestia podzielników to temat który poszedł do lamusa, bo po prostu nie sprawdzają się, nie mówiąc już o kombinacjach z nimi, bo jak wiadomo Polak potrafi. W nowych blokach mieszka dużo młodych ludzi, więc są i będą małe dzieci. Przy wilgoci i chłodzie zdrowo nie będą się chować.

Offline

#3 2018-04-22 14:29:10

lipowy
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2017-05-16
Liczba postów: 12
WindowsChrome 65.0.3325.181

Odp: Podzielniki ciepła

Witam, dzisiaj na pocztę dostałem protokół z posiedzenia zarządu.
Odnośnie punktu 7 w prawie rozliczania opłaty stałej. Za rok 2017 wynosiła ona 3,83zł za metr kwadratowy. Tak sobie przeanalizowałem.
Według obliczeń w chwili obecnej przy mieszkaniu 40m kwadratowych opłata stała wynosi 152,30zł, po zmianach własciciel takiego mieszkania zapłaci 205zł.
Na zmianie tej uchwały skorzystają właściciele mieszkań o powierzchni większej niz 53,50 m kwadratowych. natomiast każdy z właścicieli mniejszego mieszkania dopłaci.

Wiadomość dodana po 1 h 37 min 42 s:
Poza tym proponowane rozliczenie jest niezgodne z prawem.

https://www.arslege.pl/oplaty-za-dostar … 57/a23881/

Ustawa mówi:
8. Koszty zakupu ciepła, o których mowa w ust. 2, rozlicza się w części dotyczącej:
1)    ogrzewania, stosując metody wykorzystujące:
a) dla lokali mieszkalnych i użytkowych:
− wskazania ciepłomierzy,
− wskazania urządzeń umożliwiających indywidualne rozliczenie kosztów, niebędących przyrządami pomiarowymi w rozumieniu przepisów metrologicznych,
− powierzchnię lub kubaturę tych lokali,
b)    dla wspólnych części budynku wielolokalowego użytkowanych przez osoby, o których mowa w ust. 2, powierzchnię lub kubaturę tych części odpowiednio w proporcji do powierzchni lub kubatury zajmowanych lokali;
2)    przygotowania ciepłej wody użytkowej dostarczanej centralnie przez instalację w budynku wielolokalowym, stosując metody wykorzystujące:
a)    wskazania wodomierzy ciepłej wody w lokalach,
b)    liczbę osób zamieszkałych stale w lokalu.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
vantagemt2 - forumtest1 - php-cs - westprus - eastcity